آغاز رسمی عملیات حمل ونقل زائران اربعین از امروز/ مشکلات فروش بلیت‌های اربعین کاهش می‌یابد؟


از امروز ۱۵ شهریور به طور رسمی عملیات جابه جایی زائران اربعین در بخش های مختلف هوایی و جاده ای آغاز می شود و فروش تمامی بلیت ها با نرخ مصوب خواهد بود.

از  روز شنبه ۱۲ شهریور فروش بلیت پرواز‌های اربعین آغاز شده، اما طی این چند روز فروش بلیت پرواز‌ها و اتوبوس‌ها حاشیه‌هایی را برای زائران اربعین ایجاد کرده است.

حاشیه‌هایی از اتمام موجودی بلیت پرواز‌های نجف در همان دقایق اولیه تا صف‌های طولانی که باعث شده بسیاری از مسئولان کاروان‌ها ساعت ها در دفاتر فروش معطل شوند.

 بعد از گذشت سه روز از زمان پیش فروش بلیت، از امروز بلیت تمامی پرواز‌های نجف و بغداد با نرخ مصوب ۶ میلیون تومان در رفت وبرگشت باید عرضه شود و البته در ۴ مسیر که طولانی است نرخ بلیت رفت وبرگشت ۷ میلیون و۶۰۰ هزار تومان است.

مشکلات فروش اینترنتی بلیت هواپیما برطرف شد

در همین رابطه حسن خوشخو معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: روز اول پیش فروش  بلیت، تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل برخی مشکلات زیرساختی نتواستند اقدام به فروش بلیت کنند.

او گفت: با توجه به مشکلات زیر ساختی و حجم بالای تقاضا چند سایت شرکت هواپیمایی دچار مشکل شدند که این مشکل هم اکنون برطرف شده است و تا ۳۰ شهریور تمامی ایرلاین‌ها حق فروش بلیت بیش از نرخ مصوب شده را ندارند.

به گفته معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی، فروش بلیت به صورت پلکانی خواهد بود تا در طول این ۱۵ روز با کمبود عرضه بلیت مواجه نشویم و حدود ۳۰ درصد ظرفیت در روز اول به فروش رفته است.

فروش بلیت هواپیما به صورت مستمر ادامه دارد

براساس این گزارش امسال ۵ درصد از ۵ میلیون زائر اربعین  از طریق بخش هوایی جابه جا خواهند شدند و سهم ایرلاین‌ها برای جابه جایی مسافران اربعین ۶۰ هزار نفر است که این ۶۰ هزار نفر از طریق ۱۵ شرکت هواپیمایی جابه جا خواهند شد.

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم اعلام کرده است که فروش بلیت  به صورت مستمر ادامه دارد. هیچ شرکت هواپیمایی از فروش بلیت پرواز‌های اربعین انصراف نداده است و تمامی ایرلاین ها اقدام به فروش با نرخ مصوب ۶ میلیون تومان در رفت وبرگشت خواهند کرد البته نرخ بلیت در ۴شهر مبدأ زاهدان، یزد، کرمان، مشهد ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

جاده ایهوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha