آغاز فرآیند نصب 14 سامانه ثبت تخلف جدید در محورهای مبارکه- بروجن و مبارکه- طالخونچه


یکی از اصلی ترین عوامل تصادفات جاده ای، عدم رعایت سرعت مجاز توسط رانندگان است. به منظور ارتقای ایمنی راهها و کنترل هوشمند سرعت در جاده ها سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سنوات گذشته نسبت به نصب و توسعه سامانه های ثبت تخلف عبور و مروردر محورهای شریانی اقدامات موثری را انجام داده است و استان اصفهان با نصب و راه اندازی ۱۶۷سامانه ثبت تخلف ، در کشور پیشگام بوده است.

به گزارش اداره روابط عمومی سازمان حمل و نقل در همین راستا با بررسی و تحلیل اطلاعات داده های تردد ، سرعت وسایل نقلیه و تصادفات جاده ای محورهای سه راهی مبارکه- بروجن و همچنین مبارکه- طالخونچه در مرکز مدیریت راههای استان، نصب سامانه های ثبت تخلف عبور و مرور در این دو محور ضروری بنظر رسید و مجوزهای لازم جهت نصب و اجرای ۱۴ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در این محورها اخذ گردید.

همچنین اطلاعات سامانه های تردد شمار استان نشان می دهد که درصد متخلفین سرعت در این محور ۱۸ درصد است که در مقایسه با میانگین درصد متخلفین سرعت در محورهای استان اصفهان ۶ درصد بیشتر است. تنوع کاربری و تردد خودروهای عبوری با سرعت متخلف در این محورها همواره زمینه ساز حوادث رانندگی شده است.

امید می رود با تجهیز این محورها به سامانه های حمل ونقل هوشمند ، ایمنی تردد در محورهای مذکور به عنوان محورهای پرتردد استان اصفهان افزایش یافته و متخلفین سرعت در این محور به صورت هوشمند رصد و اعمال قانون می شوند و ضمن کنترل سرعت و کاهش متخلفان، تعداد و شدت تصادفات رانندگی کاهش یابد.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha