احداث جاده خلخال – منجیل منوط به تامین اعتبار لازم


مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل احداث جاده خلخال – منجیل را منوط به تامین اعتبار لازم دانست و از اضافه شدن ۵۰ کیلومتر بزرگراه به بزرگراه های استان اردبیل طی شش ماه آتی خبر داد.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محبوب حیدری، با بیان اینکه پس از سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل برای احداث جاده خلخال-منجیل اعتبار مناسبی در نظر گرفته شد، گفت: متاسفانه تاکنون  این اعتبار تخصیص نیافته و در حال حاضر کل قطعات به پیمانکار واگذار و از پیمانکاران توانمندی استفاده شده است.

وی زمان بهره برداری از این پروژه را منوط به تامین اعتبارات لازم خواند و عنوان کرد: مردادماه سال جاری همزمان با سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به اردبیل قریب به ۵۰ کیلومتر بزرگراه در این استان افتتاح شد.

حیدری با اشاره به اینکه در کنار افتتاح این محورهای بزرگراهی، امسال نیز ۵۰ کیلومتر دیگر به بزرگراه های استان اردبیل اضافه خواهد شد، گفت: این پروژه نیز شامل تمام شهرستان ها می شود و براساس برنامه ریزی ها برآنیم تا پایان سال به بهره بردرای برسد، با این حال اما ممکن است به سبب شرایط جوی این امر به پس از عید نوروز و ابتدای سال ۱۴۰۲ موکول شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل وضعیت پیشرفت تکمیل محور سه راهی سربند تا مشگین شهر را بسیار مطلوب برشمرد و اظهار کرد: طول این محور ۱۳۵ کیلومتر است که ۴۰ کیلومتر از آن به پیمانکار واگذار شده است و قریب به ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد، این درحالی است که برای تامین منابع تحت فشار هستیم، با این حال اما روند پیشرفت پروژه بسیار خوب است.

شایان ذکر است؛ سوم مرداد ماه سال جاری، در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های بزرگراهی استان اردبیل، ۱۰ کیلومتر محور پارس آباد به سربند، ۱۰ کیلومتر محور اردبیل به مشگین شهر، ۱۳ کیلومتر محور سه راهی رضی به امیرکندی، ۱۴ کیلومتر محور اردبیل – سرچم و پنج کیلومتر از ورودی گرمی به بهره برداری رسید.

جاده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha