اختصاص سهم 20 درصدی از فروش خودروهای شرکت های تولید کننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در راستای اجرای بند ف تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ حسب پیگیری های مکرر ستاد و جلسات متعدد با نمایندگان وزارت صمت و خودروسازان، سهم ۲۰ درصدی از قرعه کشی مرحله اخیر خودروهای شرکت های تولید کننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده اختصاص یافت.

به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، علیرضا احمدی سرپرست ستاد مدیریت حمل ونقل وسوخت با اعلام این خبر افزود: مشروط به اینکه در هنگام تحویل خودرو جدید خریدار، گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد این در حالی است که در قانون بودجه ۱۰درصد خودروهای قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده تعلق می گیرد، بنابراین مصوبه مذکور مشوق مضاعفی برای اسقاط خودرو است.

وی خاطر نشان کرد:بدین ترتیب افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند و مشمول این طرح خواهند بود، می توانند از این پس در طرح فروش خودرو ، ثبت نام کنند و به شرط برنده شدن کد ثبت نامی این افراد، از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت استعلام خواهد شد.

چنانچه براساس کد ثبت نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، به شرط آنکه تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و گواهی اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود.

جاده ایدسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha