اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسهیل تردد زائرین اربعین


معاون وزیر راه و شهرسازی ورئیس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای از اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار برای آماده سازی پایانه های مرزی و راههای مواصلاتی درایام اربعین سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، با بیان اینکه پیش بینی می شود ۵ میلیون نفر از مرزهای کشور به کربلای معلی عزیمت کنند، اظهارداشت : اقدامات اولیه برای ایمن سازی راههای مواصلاتی که به پایانه های مرزی ختم می شود، در دست انجام است.
وی افزود :
ارتقای امنیت راهها و تسهیل تردد زائران، دو مسئولیتی است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مسیرهای منتهی به مرزها در دست انجام دارد.
داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: در ستاد اربعین امسال حدود ۸ هزار دستگاه از ناوگان اتوبوسی حمل و نقل عمومی جاده ای به کارگرفته می شوند که این تعداد بر اساس روزهای پیمایش و ظرفیت رفت و برگشت می تواند ۸۰ هزار نفر را در۲۴ ساعت شبانه روز جا به جا کند .
باقرجوان افزود : ناوگان حمل و نقل در اربعین امسال آمادگی دارد در هر ساعت ۳۳۰۰ زائر را به مرزهای خروجی برساند.
مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: سعی شده تا از ناوگان عملیاتی سایر نهادها و ارگانها و کارخانجات استفاده شود.
باقرجوان گفت: نظارت بر مجتمع های خدمات بین راهی در این ایام افزایش می یابد و این سازمان باید پاسخگوی سرویس جاده ها؛ ایمنی تردد؛ مجتمع های بین راهی به عنوان عناصر خدمات دهی در طول سفر در بحث آماده سازی، پذیرش و به نوعی ورود و خروج زائران باشیم .
وی با اشاره به هم زمانی پایان فصل سفرهای تابستانی با ایام اربعین افزود: ناوگان حمل و نقل جاده ای برای رفت و برگشت زائران آمادگی دارد.
مرزهای شش گانه شامل شلمچه چذابه مهران، خسروی، باشماق و تمرچین برای خروج زائران آماده شده اند. همچنین دو مرز میرجاوه و ریمدان در شرق کشور نیز برای تردد زائران پاکستانی در نظر گرفته شده است .

جاده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha