استقبال ایران از سرمایه گذاری خارجی در تکمی و توسعه بندر چابهار


معاون اول رئیس‌جمهور توسعه بندر چابهار را فرصتی بزرگ و استثنایی برای مردم دو کشور و منطقه برشمرد و بر افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این بندر مهم تاکید کرد.


معاون اول رئیس‌جمهور توسعه بندر چابهار را فرصتی بزرگ و استثنایی برای مردم دو کشور و منطقه برشمرد و بر افزایش سرمایه‌گذاری‌ ها در این بندر مهم تاکید کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، محمد مخبر عصر امروز در دیدار ساراباناندا سونوال، وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هند با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و تکمیل زیرساخت‌های بندر چابهار گفت: جمهوری اسلامی از حضور و سرمایه‌گذاری خارجی در تکمیل و توسعه بندر چابهار استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: با تکمیل این بندر مبادلات تجاری و ترانزیتی کریدور شمال- جنوب در منطقه افزایش و فعالیت چشمگیری خواهد یافت.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به پیشینه تاریخی و روابط عمیق و گسترده  فرهنگی دولت و ملت‌های ایران و هند اظهار داشت: حجم سرمایه‌گذاری‌ها و مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور متناسب با روابط عمیق و طولانی مدت سیاسی نیست و تهران از اجرای توافقات و مناسبات تجاری با دهلی نو حمایت و پشتیبانی می‌کند. 

مخبر بر توسعه و ارتقای همکاری‌های دو کشور در چارچوب سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

ساراباناندا سونوال، وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه های هند نیز در این دیدار با ابراز علاقه‌مندی درخصوص افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در توسعه بندر چابهار تصریح کرد: از سیاست و چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل بندر چابهار به یک هاب مهم بین‌المللی و منطقه‌ای حمایت می‌کنیم و دولت هند عزمی جدی و راسخ برای حضور سازنده در این طرح مهم دارد.

وی با اشاره به مذاکرات سازنده و مفید در سفر هیات هندی به ایران و تاکیدات دهلی نو در زمینه ارتقای روابط همه جانبه با تهران، خاطرنشان کرد: به زودی گام‌های بلندی در ارتقای روابط و همکاری دو دولت ایران و هند برداشته می‌شود و دهلی نو با تمام توان متعهد به تعمیق و گسترش روابط فیمابین است.

وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هند افزود: دولت و مردم دو کشور همانطور که در طول تاریخ نشان داده‌اند، همیشه در کنار یکدیگر خواهند ماند

دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha