افتتاح آزادراه شیراز به اصفهان الزامی است


افتتاح آزادراه شیراز به اصفهان الزامی است و نباید بهره برداری از قطعات ششگانه آماده معطل یک قطعه بماند .

ماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که تاخیر بیشتر در بهره برداری از بخش های تکمیل شده آزادراه شیراز اصفهان ، جایز نیست و شیرینی این پروژه را به کام مردم تلخ خواهد کرد.

به نقل از دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، جعفر قادری، با اشاره به برگزاری جلسه بررسی وضعیت آزادراه شیراز – اصفهان که با حضور معاون وزیردفاع، استاندار فارس و برخی مدیران ملی و استانی و شماری از نمایندگان مجلس برگزار شد، گفت: با اندک اهتمام و هزینه می توان قطعات شش گانه این پروژه را ظرف مدت ۲ تا ۳ ماه آینده، زیر ترافیک بُرد.

 قادری خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند که قطعات آماده این پروژه، به بهره برداری رسیده و از مستهلک شدن این سرمایه گذاری پیشگیری شود.

او با بیان اینکه در ابتدا این پروژه در ۶ قطعه طراحی شده بود و قطعه هفتم بعدا به آن اضافه شد، گفت: قطعه هفتم هنوز قرارداد هم ندارد؛ لذا نباید بهره برداری از قطعات ششگانه آماده معطل یک قطعه بماند.

قادری از سرمایه گذار پروژه تقاضا کرد که بیش از این مردم را در انتظار افتتاح این پروژه نگذارد و گفت: با بهره برداری از جاده اصلی تنگ خیاره به لپویی و استفاده از مسیر موجود بیضا-شیراز، مشکل آماده نبودن قطعه هفتم تا حدودی مرتفع خواهد شد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس خاطرنشان کرد که این امکان وجود دارد که قطعه هفتم این پروژه که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، طی چند ماه آینده آماده بهره برداری شده و نگرانی از تخلیه خودروها را کاملا رفع کند.

قادری با رد ضرورت همزمانی افتتاح قطعات ششگانه و قطعه هفتم، گفت: اگر این استدلال درست باشد، باید افتتاح آزادراه را به تکمیل قطعه شروع نشده ۸ موکول کرد که در اینصورت همزمان با افتتاح آزادراه باید برای بخش های مستهلک شده پروژه چاره ای اندیشید.

او با اشاره به اینکه بهره برداری از این پروژه باعث صرفه جویی ۳۵۰۰ میلیارد تومان در سال می شود، گفت: تدبیر ایجاب می کند که پروژه های قابل تفکیک نظیر آزادراه، بزرگراه و …فازبندی شده و هر قطعه و فاز آماده به بهره برداری برسد.

قادری همچنین یادآور شد که قطعه ۸ آزادراه شیراز- اصفهان، ابتدا بخشی از قطعه اول آزادراه شیراز- بوشهر بود که به درخواست وزارت دفاع به عنوان قطعه ۸ آزادراه شیراز- اصفهان تعریف شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این ابراهیم عزیزی دیگر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، مخالفت خود با آنچه او بهره برداری عجولانه از آزاد راه شیراز-اصفهان عنوان می کند، اعلام کرده بود.

پروژه آزادراه شیراز- اصفهان، بزرگترین پروژه آزادراهی کشور به شمار می رود که تاثیرات فراوانی در کاهش هزینه حمل و نقل، سوخت، مدت زمان سفر و همچنین ایجاد یک کریدور امن زمینی برای اتصال شمال و جنوب، خواهد داشت.

احداث این آزاد را بیش از یازده سال قبل، کلید خورد و بارها مسئولان وعده افتتاح آن را دادند که آخرین مورد آن، بهره برداری در نوروز یا سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ بود.

جاده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha