ایجاد خط ریلی سه جانبه حمل و نقل مسافر و کالا بین سوریه_عراق و ایران


وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر حمل و نقل سوریه طی دیداری برای ایجاد خط ریلی سه جانبه جهت انتقال مسافر و کالا بین کشورهای ایران، عراق و سوریه، گفت وگو کردند.

نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران که به سوریه سفر کرده است،  با زهیر خزیم وزیر حمل و نقل سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار چشم انداز همکاری های دوجانبه میان کشور در زمینه های حمل و نقل زمینی ، دریایی، هوایی و ریلی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین بر روی تنظیم برخی توافق نامه ها و تفاهم نامه ها گفت وگو شد.

موضوع مهم دیگر مورد صحبت بین دو وزیر توسعه همکاری ها بین دو کشور در قالب کار کمیته مشترک سوریه و ایران برای راه اندازی خط ریلی سه جانبه برای حمل مسافر و کالا بین سوریه، عراق و ایران بود.

این خط ارتباطی از طریق راه آهن شلمچه به سمت بصره و از آنجا به سوریه حرکت خواهد کرد.

درباره ایجاد شرکت های تجاری مشترک و فعال سازی خطوط حمل و نقل دریایی بین بنادر دو کشور نیز گفت وگو شد.

بر پایه این گزارش در این دیدار همچنین افزایش حوزه همکاری در حمل و نقل هوایی و امکانات ارائه شده به آن به ویژه در حمل و نقل مسافران و بازدیدکنندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دو وزیر در این دیدار اعلام کردند که به دنبال فعال سازی خط ترانزیتی و حمل و نقل بار به عنوان یک شریان مهم اقتصادی حیاتی برای تبادل کالا و افزایش و پیشبرد توسعه اقتصادی هستند.

دو وزیر همچنین بر دیدگاه مشترک خود برای فعال کردن جنبه های همکاری در خدمت منافع ملت های سوریه و ایران، تداوم و گسترش کار تیم های فنی و هماهنگی مستمر برای مقاومت در برابر اقدامات قهری اقتصادی یکجانبه تحمیل شده بر دو کشور تاکید کردند.

ریلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha