تعمیرات لکوموتیو برعکس واردات آن ، آب دارد ولی نان ندارد.


چند ماه پس از آنکه اعلام شد قرار نیست اقدامی نسبت به واردات لکوموتیو از منابع خارجی صورت گیرد اکنون معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از لزوم واردات لکوموتیو صحبت می کند.

چند ماه پس از آنکه اعلام  شد قرار نیست اقدامی نسبت به واردات لکوموتیو از منابع خارجی صورت گیرد اکنون معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از لزوم واردات لکوموتیو صحبت می کند.

اواخر سال گذشته و اوایل امثال سید میعاد صالحی تاکید زیادی بر واردات لکوموتیو از خارج از کشور داشت و در اغلب اظهاراتش این موضوع را مطرح می کرد و از سوی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هم حمایت هایی از این موضوع صورت می گرفت.

برخی نمایندگان مجلس اما با این اقدام موافق نیستند آنها می گویند توان تولید لکوموتیو در کشور وجود دارد.

تاکید بر واردات لکوموتیو از سوی مسئولان دولتی و ابهامات موجود در این موضوع، منجر به برگزاری جلسات متعددی در مجلس در این زمینه شد و سرانجام پس از برگزاری چندین جلسه بین اعضای کمیسیون های مختلف مجلس و مدیران وزارت راه و شهرسازی و راه آهن در خصوص واردات لکوموتیو، سید مصطفی میرسلیم یکی از نمایندگان سوال کننده در خصوص واردات لکوموتیو از چین؛ در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه اعلام کرد «با توجه به تعهد وزیر راه و شهرسازی مبنی بر عدم اقدام نسبت به واردات لکوموتیو از منابع خارجی، از پاسخ های وزیر راه و شهرسازی قانع شده است».

ریلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha