حمل بار توسط خودروهای فاقد کارت هوشمند ممنوع می‌شود


معاون حمل و نقل راهداری البرز گفت: از ۱۵ اردیبهشت هرگونه حمل و جابه جایی مواد معدنی در جاده ها و شهرها برای خودرو و رانندگان فاقد کارت هوشمند ممنوع است.

میثم قدمی روز دوشنبه ۲۸ فروردین با اشاره به اینکه حمل اضافه تناژ تولیدات معدنی سالانه خسارت زیادی به جاده های استان وارد می کند، افزود: برای جلوگیری از این اقدام برنامه هایی توسط اداره کل راهداری البرز اجرا شد تا جابه جایی بار در این حوزه به سمت استاندارهای تعیین شده برود.

میثمی افزود: سال گذشته با تشکیل چندین کارگروه با مشارکت فرمانداری ها، اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و راهداری البرز بنا شد تا تعدادی از شرکت های حمل و نقل بار در معادن مستقر شوند و نسبت به حمل بار تحت صحابت بارنامه اقدام کنند.

قدمی در ادامه توضیح داد: همچنین باتوجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و لزوم ساماندهی حمل مواد معدنی و توافقات صورت گرفته از سوی وزارت خانه های صمت و راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، با اجرای این قانون داشتن کارت هوشمند از ۱۵ اردیبهشت سال جاری برای حمل بار و مواد معدنی الزامی است وحمل مواد معدنی از طریق جاده ها صرفا توسط وسایل نقلیه و رانندگان دارای کارت هوشمند مجاز خواهد بود.

معاون حمل و نقل راهداری البرز گفت: پس از تاریخ ذکرشده هرگونه حمل و جابه جایی مواد معدنی در جاده ها و شهرها برای خودرو و رانندگان فاقد کارت هوشمند ممنوع است و به تبع مسئولیت جرائم احتمالی یا توقیف محموله در صورت تحویل بار به رانندگان و وسایل نقلیه حمل بار فاقد کارت هوشمند بر عهده بهره برداران معدن است و محموله حمل شده نیز به عنوان برداشت غیرمجاز تلقی می شود.

این مسئول در پایان تاکید کرد: از تاریخ مذکور تخصیص سهمیه سوخت به ناوگان حمل ونقل محصولات واحدهای تولیدی معادن و شن و نمک مشروط به گرفتن بارنامه و تاییدیه پیمایش از طرف اداره کل راهداری حمل ونقل جاده ای استان است.

جاده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha