عربستان درخواست برقراری 3 پرواز در هفته کرد


وزیر راه و شهرسازی از دریافت درخواست رسمی عربستان برای برقراری ۳ پرواز در هفته خبرداد و گفت: طی روزهای اخیر درخواست رسمی هواپیمایی کشوری عربستان به منظور برقراری ۳ پرواز در هفته (خارج از پروازهای حج) توسط سازمان هواپیمایی کشوری دریافت شد.

مهرداد بذرپاش در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به از سر گیری روابط دیپلماتیک بر مبنای دیپلماسی منطقه ای و بر اساس اصل حسن هم‌جواری اظهار داشت: طی روزهای اخیر درخواست رسمی هواپیمایی کشوری عربستان به منظور برقراری ۳  پرواز در هفته از ایران خارج از پروازهای حج  دریافت شد.

 وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: پیش از این دو کشور در زمینه اجرای موافقت‌نامه عمومی همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، فنی، علمی و … اراده قاطع خود را برای به‌کارگیری تمامی تلاش‌ها برای تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کرده اند و بر این اساس برای گسترش همکاریها، برقراری پروازهای ایران وعربستان علاوه برپروازهای حج مد نظر قرار گرفته است.

وی ضمن تأکید بر لزوم تقویت دیپلماسی منطقه ای اظهار داشت: سازمان هواپیمایی وزارت راه وشهرسازی بر اساس وظایف ذاتی خود، تمام مساعی خود را  برای برقراری پروازها میان ایران و عربستان به کار خواهد بست.

بذرپاش یادآوری کرد: همچنین از ماه ها قبل برای انجام مطلوب پروازهای حجاج کلیه هماهنگی با هواپیمایی کشوری عربستان صورت گرفته است.

هوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha