قطار چین به ایران راه اندازی می شود


مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه وشهرسازی گفت: تلاش داریم قطار مستقیم چین به ایران را راه اندازی کنیم که نشانه مثبتی در چارچوب حمایتی و تقویت کننده عضویت در سازمان شانگهای برای بخش ترانزیت و حمل و نقل است.

مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه وشهرسازی گفت: تلاش داریم قطار مستقیم چین به ایران را راه اندازی کنیم که نشانه مثبتی در چارچوب حمایتی و تقویت کننده عضویت در سازمان شانگهای برای بخش ترانزیت و حمل و نقل است.

 امین ترفع درباره منافع عضویت ایران در سازمان شانگهای اظهار کرد: امیدواریم چارچوب شانگهای بتواند باعث افزایش حجم تجارت و افزایش چسبندگی اقتصادی بین اعضای این سازمان باشد.

وی افزود: ایران با اعضای سازمان همکاری شانگهای در چارچوب حمل و نقلی مشابهی عضو هستند، مثلاً با تعدادی زیادی از اعضای این سازمان در کریدور شمال- جنوب عضو و با تعدادی دیگر در چارچوب سازمان اکو و همین طور تراسیکا (کریدوری به سوی اروپا) عضویت و توافقنامه داریم.

مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: عضویت در شانگهای می تواند علاوه بر همکاری ها در چارچوب های حمل و نقلی، زمینه های ایجاد چسبندگی اقتصادی و افزایش ظرفیت تجاری بین کشورها را فراهم کند؛ وقتی ظرفیت تجارت بین کشورها افزایش پیدا می کند که حمل و نقل و ترانزیت هم رشد کند.

ترفع گفت: به جز چین با دیگر کشورها ارتباطات دو جانبه زمینی و ریلی وجود دارد. تلاش داریم در رابطه با افزایش همکاری ها با چین قطار مستقیم چین به ایران را احیا کنیم که مبدا آن از شانگهای خواهد بود که نشانه مثبتی است که چارچوب سازمان همکاری شانگهای می تواند تقویت کننده باشد.

ریلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha