پیشنهاد افزایش عوارض فرودگاهی در نرخ بلیت هواپیما


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: باند فرودگاه کرمانشاه باید کاملا جمع شود و باند جدید با اعتبار و قرارداد اولیه ۴۵۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد، همچنین حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای عملیات روشنایی و تکمیل باند این فرودگاه لازم داریم.

به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، حمیدرضا سیدی در نشست خبری که در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد، گفت: احداث ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد از سوی مشاور در حال بررسی است و به محض آماده شدن اسناد فراخوان، برای انتخاب پیمانکار، فراخوان عمومی انجام می‌شود.

سیدی اضافه کرد:‌ در موضوع فرودگاه کرمانشاه باید باند فرودگاه کاملاً جمع شود و باند جدید با اعتبار و قرارداد اولیه ۴۵۰ میلیارد تومان ساخته شود و حدود ۲۰۰ میلیارد  تومان برای عملیات روشنایی و تکمیل باند لازم داریم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه پیشنهاد دا‌ده‌ایم عوارض فرودگاهی روی نرخ بلیت پروازها افزایش یابد، گفت: ما در این‌باره پیشنهاداتی ارائه دادیم که  کمیسیون اقتصاد دولت با عدد ۴۰ هزار تومان برای پرواز داخلی و ۳۵۰ هزار تومان برای مسافر خارجی موافقت کرد، این رقم از مرداد سال گذشته مصوب شده اما هنوز ابلاغ نشده است.

اخبارهوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha