گمرک اصفهان | گمرک استان اصفهان | ترخیص کالا در اصفهان | ترخیص کالا از گمرک اصفهان

گمرک اصفهان در یکی از صنعتی ترین استان های کشور واقع شده است. این استان که ششمین استان کشور از نظر مساحت و سومین استان کشور از نظر جمعیت میباشد.  استان اصفهان از شرق به استان‌های یزد و خراسان جنوبی، از شمال به استان‌های سمنان و قم و مرکزی ، از غرب به استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری ، از جنوب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس محدود است.

اصفهان قطب تولید آهن، فولاد و همچنین صنایع دستی در ایران است . از صنایع فعال در اصفهان می‌توان به کارخانه‌های بزرگ فولاد مبارکه، اسنوا و ذوب آهن اصفهان اشاره کرد. صنعت طلا در اصفهان بیشترین کارگاه و بزرگ‌ترین کارخانه‌های طلای ایران را در خود جای داده‌است.

جایگاه استان اصفهان به دلیل جایگاه خوب صنعتی خود در کشور همواره گمرکات و تجارت های قابل توجهی داشته است و تجار زیادی ایرانی و خارجی در این استان مشغول به فعالیت هستند.

وجود کارخانجات صنعتی بزرگ مانند فولاد ، ذوب آهن ، قطعه سازی و… باعث شده تا نیاز به حضور بنگاه های تجاری بزرگ در این استان احساس شود. از این رو گمرک اصفهان به عنوان بزرگترین گمرک این استان فعالیت های مربوط به واردات قطعی ، صادرات قطعی ، ورود موقت ، خروج موقت ، کارنه تیر ، امور مسافری و امور قضایی را به انجام می رساند.

در کنار این گمرک ، گمرک فولاد مبارکه اصفهان نیز به عنوان دیگر گمرک استان اصفهان فعالیت دارد. کالاهای متفاوتی از گمرک اصفهان صادر میشود من جمله فرش ، فولاد ، مواد پتروشیمی ، انواع آهن آلات ، شیمی آلی و… .

همچنین به دلیل نیاز به مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در این استان ، گمرک اصفهان امور مربوط به واردات کالا را نیز به انجام می رساند.

شرکت حمل و نقل بین المللی ره تاش توس به عنوان یکی از برترین شرکت های حمل و نقل بین المللی در ایران امور مربوط به ترانزیت و حمل و نقل کالا را به انجام می رساند.

بدون دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha