میانگین عمر ناوگان باری کشور ۱۹ سال است


حمداللهی، مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری میانگین سنی ناوگان باری کشور را ۱۹ سال ذکر کرد و گفت: با واردات کامیون های بالای پنج سال امیدواریم بخشی از دغدغه ها برطرف شود.

به نقل از بازار، مهرداد حمداللهی اظهار کرد: ۵۲۶ هزار راننده در حوزه حمل و نقل بار در کشور فعالیت می کنند و ۴۱۲ هزار کامیون نیز در این حوزه فعال هستند.

وی ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل بار را بسیار مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: در این زمینه رایزنی ها با وزارت صمت آغاز شده و تا ۲ ماه آینده در قالب کمیته مشترک آیین نامه واردات خودروهای زیر پنج سال و همچنین کامیون های جدید به این حوزه فراهم می آید.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: در قانون بودجه سال جاری پیش بینی های لازم برای واردات کامیون های با پنج سال کارکرد فراهم آمده و در زمینه وزارت صمت باید اقدامات اساسی خود را آغاز کند.

حمداللهی به جابجایی بیش از ۵۱۱ میلیون تن کالا در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سه درصد افزایش جابجایی بار را نسبت به سال ۱۴۰۰ شاهد بودیم و تلاش ما بر این است تا در سال جاری این ظرفیت توسعه پیدا کند.

وی یکی از دغدغه های اصلی فعالان این عرصه را فرار بار و حمل بار بدون بارنامه اعلام کرد و ادامه داد: از طریق سامانه «داپ» این امر مورد رصد قرار می گیرد تا کامیون های متخلف شناسایی و به استان ها ابلاغ شده و در مراحل مختلف برخورد با شرکت های متخلف و رانندگان انجام شود.

حمداللهی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد تا فرار بار در کشور دغدغه ها و مشکلاتی را برای فعالان این حوزه به وجود آورد و قطعا با استفاده از سامانه های الکترونیکی این مشکل رفع و در سال های آینده به صفر خواهد رسید.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد افزایش کرایه بار در سال جاری نیز اضافه کرد: ما پیشنهادات خود را ارائه کردیم ولی منتظر تصمیم نهایی سازمان حمایت هستیم تا نرخ جدید جابجایی بار را در کشور اعلام کنیم.

اخبارجاده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این کد را وارد کنید: captcha

      این کد را وارد کنید: captcha